HaHa- Bloggen tillbaka!!
2009 Apr 22
Oj vad jag fick ont i magen här för några timmar sen. Jag skulle radera en blogg som jag inte använder och av någon anledning försvann fel blogg! GAH! Två år av mitt liv skulle ha varit helt borta!!! Men se här, nu är den tillbaka, precis som jag lämnade den och jag behöver inte sörja den mer! 😀
Det komiska i kråksången var att jag funderade på att avsluta bloggen (som i att sluta skriva – inte radera) innan den försvann. Nu är jag rackarns säker på att jag vill ha den kvar. Man saknar inte kossan förrän båset är tomt!
Tack WordPress support för att ni räddat min blogg! Ni är bäst!
7 kommentarer
leave one →
Ja mamma Mia vad jag fick hjärtat i halsgropen när jag läste det hos Tristess.
Jag ilade snabbt som ögat hit för att kolla men SE DÄR. Hon var kvar!
pUH.
Jag skulle helt klart saknat ”kossan”
Kramar
nu kan jag lugnt gå ut i skogen några kilometer och skaka ner hjärtat till dess rätta plats igen
Hipp hipp hurra!! Du är tillbaka! Hur gjorde du? Har raderat en blogg för ett tag sedan och jag ångrade mig på dirr… Konstigt va? Adhd!? Kul att du är tillbaka, hade saknat dig alldeles förskräckligt mkt, men jag visste på ngt vis att det skulle lösa sig iaf.
Ha en underbar dag! 🙂
Judith och Tristess:
Hihi, jag kände mig så urbota klantig när jag insåg vad jag gjort! Så typiskt mig på något sätt! Men jag skrev direkt till WordPress support och förklarade vad som gått snett (på härligt knacklig engelska) och snart var bloggen tillbaka. Hur de gjorde det vet jag inte, bryr mig inte heller – det viktiga är att allt ÄR tillbaka. Det var väldigt nära en minor ångestattack där ett tag… Gosh! 😯
Jösses Amalia. Typiskt att jag alltid ska missa actionstunderna.
Jag är vanligtvis bara hemifrån två dagar i veckan för några möten inne i stan. Det är alltid då det roliga, hemska, förskräckliga, nervkittlande och kluriga händer på nätet. Din stackare.
Tack gode gud för WP och deras team. Puh!
Då ska jag också skriva till wordpress! O min engelska är lika bra som min finska, det vill säga obefintlig. Har alltid varit en hare när det gäller att våga ta risker, om jag nu inte impulsivt slänger mig in i både lek och eld… 😉
Har nyss varit på en långpromenad och handlat på extrapris. Jag är så innerligt lättlurad, har köpt flera liter juice bara för att de sålde de riktigt billigt! Vad ska vi med så mkt juice till egentligen, det är så mkt socker i juice, och inte alls så nyttigt som en tror. Jag är så lättlurad så ojojoj… Jag tror jag får mer pengar kvar om jag köper ngt på extrapris, trots att jag aldig annars slår till.
Så skönt att ha dig tillbaka! 🙂
Flingsalt:
Ja det kan vara farligt att vara hemifrån… 😀 Fast här hos mig händer det alltid något, så du får vara med nästa gång!
Tristess:
Jag gjorde samma upptäck med mig själv, att vara lättlurad menar jag. Sen när man räknar efter är det kanske 4 kr man sparar på att köpa två eller vad det är för kampanj för tillfället. Ser jag en kampanj idag försöker jag att inte köpa den varan. Blir obstinat liksom – ”ska de envisas med att lura av mig pengar tänker jag inte köpa deras grejer alls”. 😉
Vad gött att du kom tillbaka 🙂
Ha en bra fredag!!